"Jak co roku w programie nie mogło zabraknąć filmowych hitów nagradzanych podczas najważniejszych festiwali, takich jak Wenecja czy Berlin. Jest to m.in. obraz Vadima Perelmana +Poufne lekcje perskiego+, który do kin trafi dopiero w grudniu"

- czytamy na stronie PISF.

Zapowiedziano, że w ramach sekcji "Krytyczne premiery" będzie można również zobaczyć debiut fabularny Carla Sironiego pt. "Sole".

"Z Wenecji przyjedzie z kolei francuski film +Tylko zwierzęta nie błądzą+ Dominika Molla, który w zeszłym roku rywalizował w konkursie Giornate degli Autori z +Bożym Ciałem+ Jana Komasy. W programie jest również najnowsza produkcja Piotra Domalewskiego pt. +Jak najdalej stąd+"

- napisano.

Jak wyjaśniono, podczas 11. edycji imprezy filmy będą czekać na widzów nie tylko na ekranie w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, ale także na festiwalowej platformie VOD – Think Film, dzięki której w wydarzeniach będzie można uczestniczyć z dowolnego miejsca.

Więcej informacji o programie na stronie: www.kameraakcja.com.pl.

"Gościem specjalnym spotkania będzie ceniony na świecie twórca, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej 2020 w kategorii Innovative Storytelling – Mark Cousins. Pretekstem do wydarzenia jest jego najnowszy dokument pt. +Oczy Orsona Wellesa+" - czytamy na stronie PISF.

Rozmowę z artystą poprowadzą Kuba Mikurda i Stanisław Liguziński.

Zaplanowano również cykl paneli dyskusyjnych. "Eksperci podejmą tym razem tematy przeobrażeń krytyki filmowej, sytuacji na rynku VOD, kreatywnym tworzeniu seriali premium czy VR" - wyjaśniono.

W tegorocznym programie festiwalu zaplanowano 5 dyskusji z udziałem 18 gości, m.in. Ewy Puszczyńskiej, Agnieszki Smoczyńskiej, Katarzyny Lewińskiej, Łukasza Targosza, Marty Szymanek, Łukasza Dzięcioła, Grażyny Torbickiej czy Tomasza Raczka. Dokładny harmonogram dyskusji znajduje się pod linkiem: www.kameraakcja.com.pl/dyskusje-2/.