Lewacy wolą wybieg dla psów niż kościół. Proboszcz: Ataki mobilizują jeszcze bardziej

Jeszcze zanim rozpoczęła się budowa kościoła w nowo utworzonej parafii pw. bł. księdza Jerzego Popiełuszki, doszło do hejtu i agresji ze strony skrajnie lewicowych szczecińskich środowisk. Środowiska te wspierali radni Koalicji Obywatelskiej. Byli przeciwni budowie kościoła, bo woleli wybieg dla psów. Tymczasem nowy proboszcz ks. Paweł Płaczek chce, aby przy kościele powstało Centrum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki - informuje dzisiaj "Gazeta Polska Codziennie".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Candid_shots

O przekazanie terenu w formie dzierżawy na parafię na osiedlu Nad Rudzianką do miasta Szczecin zwróciła się kuria metropolitalna. Sprawa trafiła do radnych i w lutym tego roku Rada Miasta Szczecin zdecydowała o przekazaniu terenu pod budowę kościoła. Za głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, a także część radnych bezpartyjnych prezydenta Piotra Krzystka. Przeciw była Koalicja Obywatelska. Radny Marcin Biskupski z KO tak to uzasadniał:

– Chciałbym, aby ten teren przeznaczony był na zaspokojenie potrzeb, o których od dawna mi mówicie i piszecie: miejski żłobek, wybieg dla psów oraz teren rekreacyjny z funkcją parku.

Kilka dni temu półhektarowy obszar parafii został ogrodzony, a w najbliższą niedzielę zostanie ustawiony tu kilkumetrowy krzyż, który wraz z terenem zostanie poświęcony przez ks. abp. Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Ponieważ będzie to dzień przed rocznicą zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki, w uroczystości wezmą udział byli działacze Solidarności i opozycji antykomunistycznej.

Nowo powołany proboszcz ks. dr Paweł Płaczek mówi „Codziennej”, że chce przy parafii budować sanktuarium Solidarności pod patronatem ks. Jerzego Popiełuszki, ale nie tylko.

– Marzy mi się, aby obok świątyni powstało Zachodniopomorskie Centrum Dialogu – Zło Dobrem Zwyciężaj im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

– mówi ks. Płaczek.

– Byłoby to miejsce spotkań, debat, pomysłów i polemiki naszych czasów. Chcę też odpowiedzieć na protest małej grupy mieszkańców, którzy domagali się wybudowania w tym miejscu przedszkola, że i taki obiekt tam widzę. Edukacja zawsze jest kluczem przyszłości. Możliwości jest wiele i pomysłów także. Ufam, że wspólny projekt zadowoli mieszkańców, a jak się stanie, to czas pokaże – dodaje.

W ubiegłym tygodniu na plac budowy wszedł geodeta, aby ustawić słupki graniczne działki. Tego samego dnia jedna z mieszkanek, która organizuje hejt w internecie przeciwko budowie kościoła, powyrywała słupki geodezyjne, czym chwaliła się na swoim profilu na Facebooku: „Wyjęłam te badyle, aby żadne dziecko czy pies się nie nadział”.

– Te ataki mobilizują mnie jeszcze bardziej do pracy i modlitwy – mówi ks. Płaczek, który dodaje, że prócz ataków na budowę kościoła jest także bardzo duże wsparcie ze strony parafian i środowisk patriotycznych Szczecina.

CZYTAJ WIĘCEJ w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo