Czas samodyscypliny

  

Jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego, to jeszcze w październiku dzienna liczba nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 może przekroczyć grubo 10 tys. Rząd i sztaby kryzysowe, z którymi współpracują ministrowie, rozważają wprowadzenie kolejnych restrykcji.

Ponownie – tak jak wiosną – czeka nas ogólnonarodowa dyskusja, czy obostrzenia są słuszne, dlaczego godziny dla seniorów są od 10, a alkohol w sklepach monopolowych będzie niedostępny wieczorami. Faktem jest, że Ministerstwo Zdrowia reaguje na konkretne fale wzrostu. Można się czepiać – przecież nie zarazimy się od drzew czy chodników, a na świeżym powietrzu obowiązuje nakaz chodzenia w maseczkach. Tylko co to zmieni? Przede wszystkim zadbajmy o siebie i bliskich. Okazją do wyrażania niezadowolenia będą najbliższe wybory. Protesty antymaseczkowców na ulicach są wyrazem ogromnej nieodpowiedzialności.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts