O wykrytych zakażeniach wśród chórzystów NFM poinformowała w środę w komunikacie rzeczniczka tej instytucji Agnieszka Frei.

„Od ostatniej próby Chóru NFM - 7 października, kiedy otrzymaliśmy wiadomość o wykrytych w tym zespole przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, natychmiast zawieszono jego wspólne działania. Wszystkie osoby przebywają obecnie na kwarantannie i są poddawane badaniom”

- przekazała Frei.

Jak podkreśliła, artyści Narodowego Forum Muzyki nie mają obecnie wspólnych zajęć. Do pracy wrócą w przyszłym tygodniu po uprzednim przeprowadzeniu testów na koronawirusa. „Podjęliśmy też działania prewencyjne i skierowaliśmy większość pracowników administracji NFM do pracy zdalnej, aby zminimalizować ryzyko zakażenia” - dodała Frei.

Rzeczniczka podkreśliła, że NFM nadal prowadzi działalność koncertową. Została ona jednak dostosowana do wprowadzonych na terenie całego kraju zasad obowiązujących w strefie żółtej.

W środę na Dolnym Śląsku potwierdzono 315 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 7688 mieszkańców województwa, z czego 4598 wyzdrowiało.

We środę w dolnośląskich szpitalach leczonych jest 300 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.