Premier Morawiecki ogłosi dzisiaj start nowego programu patriotycznego

Dzisiaj popołudniu premier Mateusz Morawiecki ma zaprezentować założenia nowego programu patriotyczno-kulturalnego, który obejmować ma także sferę organizacji społecznych i pozarządowych. Projekt przygotowany jest wspólnie z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Krystian Maj/KPRM

Nowy program, który ma dotyczyć wielu dziedzin codziennego życia, premier ma zaprezentować podczas popołudniowej konferencji prasowej.

Program, noszący nazwę "Polska na TAK", ma na celu propagowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych i obejmie m.in. instytucje oświatowe, kulturalne czy organizacje trzeciego sektora. 

Jednym z elementów programu jest ustawienie przed każdą szkołą publiczną w Polsce masztu z flagą narodową. Pojawią się również inicjatywy mające stanowić odpowiedź na zakusy lewicowego mainstreamu w dziedzinie kultury i edukacji.

Szczegóły programu poznamy już dzisiaj podczas konferencji prasowej premiera, która odbędzie się o godzinie 14:15. W spotkaniu nie będzie uczestniczył wicepremier, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo