Presja ma sens

  

Odpowiedź Białego Domu na petycję amerykańskiej Polonii jest zdawkowa i pokazuje obojętność. Mówi się w niej o sympatii, cytuje słowa Baracka Obamy wyrażające kondolencje, ale w rzeczywistości jest w niej wskazanie na dwa raporty – MAK i komisji Millera.

Uderzające jest, że potraktowano te raporty jako końcowe i kompletne, tak jakby nie toczyło się w dalszym ciągu śledztwo prokuratorskie. Uważam jednak, że to nie podważa sensu takich działań jak wysyłanie petycji do Białego Domu. Przeciwnie, trzeba działać, monitować, wysyłać apele, także poprzez Polonię, która powinna interweniować u poszczególnych kongresmenów. Budowanie presji m.in. opinii międzynarodowej zmuszającej do starań o rzetelne wyjaśnienie okoliczności śmierci polskiego prezydenta i towarzyszącej mu elity to jedyna droga. Pamiętajmy, że kropla drąży skałę. Niemniej podstawowym czynnikiem, który pozwoli na rzetelne śledztwo i ewentualną pomoc instytucji międzynarodowych, jest zmiana rządu w Polsce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl