Mój rozdział się zakończył. Chciałbym podziękować prezesowi Bońkowi za powierzoną funkcję, całemu sztabowi, pracownikom Związku, którzy stwarzali nam idealne warunki do pracy oraz wszystkim piłkarzom, z którymi miałem okazję współpracować. Był to dla mnie fantastyczny czas, którego nigdy nie zapomnę. Kiedyś powiedziałem chłopakom, że wspaniałe chwile rodzą się ze wspaniałych okazji i uważam, że tę okazje wykorzystałem. Na pewno nie byłoby mnie w Legii, gdyby nie praca z tą reprezentacją

- podsumował trener Czesław Michniewicz po meczu Polaków z Bułgarią.

Czesław Michniewicz pożegnał się z młodzieżową reprezentacją Polski. Teraz trener skoncentruje się na pracy w Legii Warszawa

W innym wtorkowym meczu grupy 5. Rosja pokonała w Rydze 4:1 Łotwę, dzięki czemu zapewniła sobie pierwszą lokatę i awans na mistrzostwa. W turnieju, który odbędzie się w tym roku w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Zapewniony udział mają gospodarze, awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Michniewicz skomentował możliwość kwalifikacji Biało-czerwonych:

Po tym meczu nasza sytuacja nie jest wyjaśniona i musimy poczekać na pozostałe wyniki. Byłem pod wrażeniem ogromnego zaangażowania, determinacji i waleczności moich zawodników, którzy grali z bardzo silną drużyną. Przed rokiem przegraliśmy na wyjeździe 0:3 i dzisiaj w Gdyni Bułgarzy wystąpili w prawie takim samym składzie jak w Sofii. A o sile tego zespołu i chęci wygrania tego spotkania świadczy fakt, że dwóch zawodników, Kalojan Krastew i Walentin Antow, którzy byli w ostatnim tygodniu z pierwszą reprezentacją, przyleciało do Polski bezpośrednio z Finlandii.

Michniewicz uznał, że remis 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obecny trener Legii Warszawa przejął młodzieżówkę w lipcu 2017 roku, natomiast mecz z Bułgarią był jego ostatnim w roli selekcjonera tej drużyny. 17 listopada w Łodzi w ostatnim grupowym spotkaniu Polacy podejmą zamykającą tabelę Łotwę, którą na początku września 2019 roku po bramce Klimali pokonali w Jurmali 1:0. W tym meczu biało-czerwonych poprowadzi nowy szkoleniowiec.