Afera w Stolicy Apostolskiej! Konsultantka wpływowego kardynała zatrzymana na wniosek Watykanu

Na wniosek wymiaru sprawiedliwości Watykanu w Mediolanie została aresztowana we wtorek kobieta, która była konsultantką Stolicy Apostolskiej. Cecilia Marogna, przedstawiana jako ekspertka do spraw relacji dyplomatycznych, ma zarzut sprzeniewierzenia pieniędzy. Wcześniej media informowały, że kobieta otrzymała pół miliona euro za doradztwo. W sprawie pojawia się także nazwisko zdymisjonowanego kardynała Angelo Becciu.

Kard. Giovanni Angelo Becciu
fot. m. - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72467743

Media publikują kolejne informacje związane z finansowymi nadużyciami w Stolicy Apostolskiej. Niedawno dziennik „Corriere della Sera” donosił, że współpracująca z watykańskim Sekretariatem Stanu ekspertka w dziedzinie relacji dyplomatycznych otrzymała za doradztwo pół miliona euro. Działo się w to w czasie, gdy drugą osobą w papieskiej dyplomacji był zdymisjonowany niedawno kard. Angelo Becciu. 

Cecilia Marogna w jednym z wywiadów przyznała, że było to doradztwo, a jej zadaniem było „rozwiązywanie problemów”.

Niedawno papież Franciszek zażądał od kardynała Becciu ustąpienia ze stanowiska prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i pozbawił go praw wynikających z godności kardynalskiej.

Włoskiemu dostojnikowi zarzuca się udział w niejasnych transakcjach finansowych.

Agencja ANSA podała, że Cecilia Marogna została zatrzymana przez Gwardię Finansową na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania. Ma zostać przekazana wymiarowi sprawiedliwości Watykanu.

Niedawno informowaliśmy także o innych szokujących informacjach, do których dotarł włoski dziennik „Corriere della Sera”. Okazuje się, że nawet 700 tys. euro mogło zostać przelane na australijskie konta w celu zdyskredytowania kard. George'a Pella, przeciwko któremu toczyło się postępowanie dotyczące wykorzystywania seksualnego nieletnich. W tle pojawia się postać zdymisjonowanego niedawno kard. Angelo Becciu, byłego już prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, ważnej osobistości w kręgach watykańskiej dyplomacji.


 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Watykan #Stolica Apostolska #Franciszek #kardynał Angelo Becciu #Cecilia Morgana

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo