Opole szykuje się na podtopienia. Spodziewane przekroczenie stanu ostrzegawczego na Odrze

W związku z opadami deszczu na południu kraju i w Czechach służby w Opolu przygotowują się na prewencyjne pompowania wody i przekroczenie stanu ostrzegawczego na Odrze - poinformowało we wtorek biuro prasowe urzędu miasta Opole.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak z opolskiego ratusza, w związku z opadami deszczu na południu kraju i pograniczu polsko-czeskim, spodziewane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego na Odrze.

Służby miejskie są w stałym kontakcie z jednostkami OSP, które przygotowują się do prewencyjnych pompowań. Zakładamy, że konieczne może być prewencyjne pompowanie przy rowie RB w Czarnowąsach i przy przepuście Moderz-Olszynka. Pompy wysokiej wydajności zostaną uruchomione w tych miejscach w ciągu następnej doby. Jeszcze dziś zamknięta zostanie ul. Bolkowska pod mostem kolejowym w związku z niebezpieczeństwem podtopienia

- powiedziała Oborska-Marciniak.

Ratusz zapewnia, że Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w stałym kontakcie z Wodami Polskimi. Decyzje o ewentualnych działaniach będą zależały m.in. od faktycznego poziomu wody w Odrze, wysokości zrzutów ze zbiornika w Turawie i cofki Odry do Małej Panwi. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Opole #podtopienia #deszcz #pogoda #stan ostrzegawczy #Odra

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo