W Bydgoszczy świętowano 21 lat Radia Maryja

  

Dokładnie 8 grudnia 1991 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny katolicka rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie. Jubileuszowe dziękczynienie odbyło się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy - podaje portal radiomaryja.pl

Ks. bp Jan Tyrawa, który przewodniczył uroczystej Eucharystii stwierdził, że te 21 lat to także historia przeciwności i przeszkód, na jakie napotykało i napotyka radio, aby móc kontynuować wyznaczoną sobie misję.

- Historia rozwoju jak i przeszkód ukazuje jednocześnie jakby jego trzeci wymiar: wewnętrzną, duchową jego prężność, moc, która czyni go odpornym na przeciwności losu. Wyzwala odwagę manifestowania swojej wiary, przekona i postaw w obszarze społecznym. Pod tym względem Radio okazało się być jedynym miejscem, gdzie taki głos można artykułować i gdzie może być słyszany. To właśnie staje się przyczyną pomówień i napaści na radio – powiedział ks. ks. bp Jan Tyrawa.

Zgromadzeni podczas uroczystości wysłuchali koncertu w wykonaniu połączonych orkiestr dętych z Pruszcza i Koronowa. Podczas Mszy św. śpiewały chóry z Bydgoszczy.

- Nigdy nie było razem tylu Polaków na Mszy św. przy konfesji św. Piotra. Była pobożna modlitwa i entuzjazm wiary. Wiemy, że dowiedział się o tym  jciec Św. Tego entuzjazmu gratuluje z całego serca każdy kapłan i każdy wierzący. Entuzjazm wiary widać także podczas naszego dzisiejszego spotkania. Bóg zapłać za to, za miłość do Pana Boga, do Kościoła, do Jego Ewangelii – o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja przypomniał wielotysięczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykt XVI i grobu bł. Jana Pawła II.

W uroczystościach uczestniczyła także Pani Teresa siostra bł. ks. Jerzego Popiełuszki a także jego bratowa. Wspólne świętowanie zakończyła modlitwa różańcowa - podaje portal.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Radio Maryja


Wczytuję komentarze...

Trzy osoby z zarzutami nielegalnego posiadania broni

/ policja.gov.pl

  

Kilkanaście sztuk broni palnej pochodzącej najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej i ponad 550 sztuk amunicji śledczy znaleźli u trzech mieszkańców powiatu braniewskiego - poinformowała policja.

Jak powiedziała mł. asp. Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie, w tej sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjantka podała, że do zatrzymania pierwszego podejrzanego doszło pod koniec września. Na posesji 51-latka policjanci odkryli wówczas pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, sowieckie granaty RG-42 i F1 oraz 255 sztuk amunicji karabinowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W ostatnich dniach zatrzymano dwie kolejne osoby, u których w trakcie przeszukań znaleziono m.in. pistolety i karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi i blisko 300 sztuk amunicji. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że 49-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego zostanie aresztowany na trzy miesiące, a 69-latek ma być objęty policyjnym dozorem.

Prokurator rejonowy w Braniewie Rajmund Kobiela powiedział, że wszyscy trzej podejrzani twierdzą, że są pasjonatami militariów.

Za posiadanie broni palnej i amunicji bez stosownego zezwolenia grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl