W Bydgoszczy świętowano 21 lat Radia Maryja

  

Dokładnie 8 grudnia 1991 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny katolicka rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie. Jubileuszowe dziękczynienie odbyło się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy - podaje portal radiomaryja.pl

Ks. bp Jan Tyrawa, który przewodniczył uroczystej Eucharystii stwierdził, że te 21 lat to także historia przeciwności i przeszkód, na jakie napotykało i napotyka radio, aby móc kontynuować wyznaczoną sobie misję.

- Historia rozwoju jak i przeszkód ukazuje jednocześnie jakby jego trzeci wymiar: wewnętrzną, duchową jego prężność, moc, która czyni go odpornym na przeciwności losu. Wyzwala odwagę manifestowania swojej wiary, przekona i postaw w obszarze społecznym. Pod tym względem Radio okazało się być jedynym miejscem, gdzie taki głos można artykułować i gdzie może być słyszany. To właśnie staje się przyczyną pomówień i napaści na radio – powiedział ks. ks. bp Jan Tyrawa.

Zgromadzeni podczas uroczystości wysłuchali koncertu w wykonaniu połączonych orkiestr dętych z Pruszcza i Koronowa. Podczas Mszy św. śpiewały chóry z Bydgoszczy.

- Nigdy nie było razem tylu Polaków na Mszy św. przy konfesji św. Piotra. Była pobożna modlitwa i entuzjazm wiary. Wiemy, że dowiedział się o tym  jciec Św. Tego entuzjazmu gratuluje z całego serca każdy kapłan i każdy wierzący. Entuzjazm wiary widać także podczas naszego dzisiejszego spotkania. Bóg zapłać za to, za miłość do Pana Boga, do Kościoła, do Jego Ewangelii – o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja przypomniał wielotysięczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykt XVI i grobu bł. Jana Pawła II.

W uroczystościach uczestniczyła także Pani Teresa siostra bł. ks. Jerzego Popiełuszki a także jego bratowa. Wspólne świętowanie zakończyła modlitwa różańcowa - podaje portal.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Radio Maryja


Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl