Główny baner protestujących rolników. Logo łudząco podobne do... "Nie" Urbana! Przypadek?

W Warszawie odbywa się dziś kolejny protest rolników, którzy sprzeciwiają się ustawie o ochronie zwierząt. Swoim działaniem kolejny raz wywołali kontrowersje - po tym jak wylali gnojówkę na Rondo Żołnierzy Niezłomnych w Sieradzu, dziś paradowali z transparentem, na którym widniał logotyp łudząco podobny do... logo tygodnika "Nie" komunistycznego rzecznika Jerzego Urbana.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/motykamilosz

Dziś w Warszawie rolnicy kolejny raz protestują przeciwko tzw. "Piątce dla zwierząt". Jak podali rolnicy z OPZZRiOR i AGROunii, demonstracja w stolicy zamierza przejść z pl. Zawiszy pod budynek Sejmu i Senatu, następnie obok budynku Ministerstwa Rolnictwa przy ul. Wspólnej i dotrzeć przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Protestujący mają ze sobą transparenty - m.in. ten o treści "Nie dla piątki Kaczyńskiego, bo zniszczy rolnika polskiego". 

I to właśnie to hasło wzbudza najwięcej kontrowersji - słowo "Nie" wpisane jest bowiem w znak łudząco podobnym do logo tygodnika Jerzego Urbana o tej samej nazwie. Znak jest niemalże identyczny jak wspomniane logo - dodano tylko wykrzyknik.

- Ten znaczek źle się kojarzy. Nawet z dodanym wykrzyknikiem - pisze jeden z internautów. - Nie wiem, która organizacja odpowiada za baner. Jestem tego samego zdania, kojarzy się to niestety z tygodnikiem Jerzego Urbana - wskazuje kolejny.

Padło też pytanie:

To nie pierwszy raz, gdy protesty rolników budzą poważne kontrowersje. Niedawno w Sieradzu aktywiści Agro Unii wylali gnojówkę na... Rondo Żołnierzy Niezłomnych. 

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#protest rolników #Jerzy Urban #Nie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo