Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Ćwiczenia ponad 700 żołnierzy WOT

Ponad 700 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w miniony weekend odbyło ćwiczenia bojowe – poinformował rzecznik brygady kpt. Witold Sura. Dodał, że na wniosek komendanta wojewódzkiego policji żołnierze znowu pomagają policjantów w sprawdzaniu czy osoby skierowane na kwarantannę nie łamią prawa.

Twitter @terytorialsi

Rzecznik przypomniał, że przez ostatnie trzy miesiące szkolenie żołnierzy było ukierunkowane na doskonalenie kompetencji specjalistycznych oraz współdziałania z innymi służbami.

- W miniony weekend wróciliśmy do szkolenia bojowego. Udział w nim wzięło ponad 700 terytorialsów. W szkoleniu rotacyjnym w swoich rejonach odpowiedzialności prowadzili oni zajęcia obronne i taktyczno–ogniowe

- podkreślił kpt. Sura.

W ćwiczeniu uczestniczyli m.in. żołnierze z mieleckiej kompanii. Brali oni udział w gminnych zajęciach obronnych „Przecław – Październik 2020”. Organizatorem szkolenia był urząd miasta w Przecławiu. Jak powiedział kpt. Sura, żołnierze ćwiczyli m.in. ewakuację personelu z zagrożonego terenu i budynków.

Rzecznik przypomniał, że od kilku dni żołnierze wrócili też do wsparcia policji, która w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdza osoby objęte kwarantanną.

- Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa

- podkreślił.

Na wniosek wojewody podkarpacka brygada wydelegowała też trzy zespoły medyczne do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, jak również metodą „drive thru” oraz „walk thru”. Jak zaznaczył kpt. Sura, w sumie do tej pory wojskowi medycy pobrali blisko 8 tys. wymazów.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#WOT #Wojska Obrony Terytorialnej #MON #Wojsko Polskie

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo