Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 45-latka, który zaginął w kompleksie leśnym w okolicach Kluczborka. W działania zaangażowane były wszystkie patrole prewencji oraz służby kryminalnej kluczborskiej komendy. Mieszkaniec Śląska cały i zdrowy odnalazł się kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, gdzie zaginął. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Policjanci z Kluczborka otrzymali informację od jednego z grzybiarzy, że na terenie kompleksu leśnego zaginął jego 45-letni znajomy, który razem z nim przyjechał na poszukiwanie runa leśnego z sąsiedniego województwa.

Mężczyźni nie znali lasów, do których przyjechali. W pewnym momencie zgłaszający zaginięcie zauważył, że nie widzi swojego kolegi. Po kilkudziesięciu minutach samodzielnego poszukiwania, zdecydował się wezwać na pomoc policjantów.

Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania, w które zostały zaangażowane wszystkie patrole z komendy i posterunków były prowadzone w miejscu, gdzie ostatni raz widziany był 45-latek. Dodatkowo w poszukiwania zaangażowany był policyjny przewodnik z psem służbowym oraz 6 jednostek OSP.

Po kilkugodzinnych intensywnych poszukiwaniach policjanci otrzymali informację, iż 45-latek odnalazł się w jednej z miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca poszukiwań. Zaginiony grzybiarz, idąc lasem, doszedł do drogi. Tam zatrzymał samochód, którym dojechał do miejscowości, skąd zabrany został przez policjantów. Mieszkaniec Śląska cały i zdrowy został przekazany pod opiekę bliskich.

Policjanci apelują, by podczas wycieczki do lasu zachować rozsądek i odpowiednio przygotować się do wyprawy. W tym celu warto zabrać ze sobą m.in. ubranie z odblaskami i naładowany telefon komórkowy, za pomocą którego można nie tylko wezwać pomoc, ale odnaleźć swoją pozycję dzięki odpowiednim aplikacjom.