Sopot: mandaty za łamanie przepisów w czerwonej strefie

W związku z pandemią koronawirusa policjanci w miniony weekend prowadzili wzmożone kontrole lokali w Sopocie, który jest w czerwonej strefie. Funkcjonariusze ukarali mandatami 49 osób, 96 pouczyli, a wobec 2 skierowali wnioski do sądu.

http://pomorska.policja.gov.pl/

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, w sobotę przed godziną 1 w nocy mundurowi dostali informację, że w jednym z lokali w Sopocie jest głośna impreza.

"Funkcjonariusze weszli do lokalu i skontrolowali go. W środku grała muzyka, przy stolikach siedzieli ludzie i część osób tańczyła w wyznaczonym do tego miejscu. W tym przypadku policjanci skierują sprawę do sanepidu, który może nałożyć karę do 30 tysięcy złotych"

- dodała Rekowska.

Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili wzmożone działania weekendowe poświęcone walce z covid-19.

Dzielnicowi, funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego i kryminalni - umundurowani i po cywilnemu - w patrolach pieszych i zmotoryzowanych sprawdzali, jak mieszkańcy i osoby przebywające na terenie Sopotu stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Policjanci zwracali szczególną uwagę na kwestię zasłaniania twarzy i zachowania dystansu m.in. na deptakach, alejce nadmorskiej, w sklepach, a także w środkach komunikacji publicznej.

"Funkcjonariusze kontrolowali również lokale m.in. pod kątem prowadzenia dyskotek. Do działań zaangażowano również mobilny komisariat i specjalny radiowóz typu LRAD, który za pomocą nagłośnienia przypominał wszystkim o zakrywaniu ust i nosa"

- powiedziała Rekowska.

W trakcie trzydniowych działań policjanci ukarali mandatami 49 osób za naruszenie obowiązujących ograniczeń i kolejne 96 osób pouczyli za popełnione wykroczenia.

Wobec dwóch osób, które nie miały zakrytej twarzy i nie chciały jej zakryć, a ponadto używały wulgarnych słów i dodatkowo jedna z nich oddawała mocz w miejscu publicznym, policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu.

W związku z wprowadzonymi nowymi zasadami dotyczącymi prowadzenia działalności gastronomicznej po godz. 22 funkcjonariusze kontrolowali również lokale i sprawdzali, czy stosowane są obostrzenia.

Sopot objęty jest czerwoną strefą i na jego terenie obowiązują zwiększone obostrzenia. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

mch
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo