Ostatniej doby 5992 mandatów i 864 wniosków o ukaranie do sądu

W ciągu ostatniej doby policja pouczyła 4457 osób, nałożyła mandaty na 5992 osób, a w 864 przypadkach skierowała wnioski o ukaranie do Sądu – poinformował Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Gonzalo19/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Policja informuje także, że ostatniej doby sprawdziła ponad 202 tys. osób skierowanych na kwarantannę. "W 1048 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych" – informuje Antoni Rzeczkowski.

Funkcjonariusze przypominają, że w pierwszej kolejności zawsze apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń, informują i przekazują komunikaty, także przy pomocy urządzeń nagłaśniających, zwłaszcza w strefach czerwonych.

"Ostatniej doby skontrolowaliśmy prawie 3,5 tysiąca środków publicznego transportu zbiorowego, a od początku wprowadzenia obostrzeń w tych środkach komunikacji to już prawie 132 tys. kontroli"

– dodaje policjant.

Od początku działań skontrolowano prawie 230 tys. placówek handlowych; w ostatniej dobie tych kontroli było 3,4 tys.

Funkcjonariusze sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyli od początku epidemii ponad 186,4 tys. osób, ponad 32,6 tys. ukarali mandatem karnym, w ponad 10,9 tys. przypadków skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #epidemia #maseczka #policja

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo