Strzały w okolicach siedziby rządu Chorwacji

Uzbrojony mężczyzna dziś rano postrzelił policjanta w okolicach siedziby rządu Chorwacji w śródmieściu Zagrzebia - poinformowała policja. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, po czym, według lokalnych mediów, popełnił samobójstwo.

Plac Świętego Marka w Zagrzebiu
By _St._Marks_sq_Zagreb_areal.jpg: Suradnik13derivative work: MrPanyGoff (talk) - _St._Marks_sq_Zagreb_areal.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9773558

Do strzelaniny doszło krótko po godz. 8 na placu Świętego Marka w Zagrzebiu, przy którym mieści się wiele ważnych instytucji, w tym siedziba rządu i parlament.

Policjant odpowiedzialny za ochronę członków chorwackiego gabinetu został cztery razy postrzelony przez niezidentyfikowanego napastnika - relacjonują lokalne media dodając, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a przed godz. 9 znaleziono jego ciało; prawdopodobnie sam się zastrzelił.

Według komunikatu policji funkcjonariusze odnaleźli ciało, którego wygląd zgadzał się z rysopisem atakującego.

Rannego policjanta przewieziono do szpitala, jego stan jest stabilny.

Premier Chorwacji Andrej Plenković nie był obecny w swoim biurze podczas tego wydarzenia, przybył później w towarzystwie wzmocnionej ochrony. W całej okolicy wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa, a policja prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny - donosi agencja HINA.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Chorwacja #policja #postrzelenie #samobójstwo

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo