Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Izba Cywilna SN w uchwale ws. kredytów frankowych: jeśli sposób określania kursu waluty obcej w umowie stanowi niedozwolone postanowienie i nie jest wiążące, to nie można zastąpić go innym sposobem określania tego kursu • • •

Rafał Majka zmniejsza straty w Giro d'Italia. Ruben Guerreiro wygrał dziewiąty etap

Portugalczyk Ruben Guerreiro wygrał w miejscowości Roccaraso dziewiąty etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Koszulkę lidera zachował jego rodak Joao Almeida, a Rafał Majka zmniejszył do niego straty o 15 sekund, pozostając jednak na 10. miejscu.

twitter.com/majkaformal/

Gurreiro, zawodnik ekipy Education First, wyprzedził o osiem sekund pierwszego z towarzyszy ucieczki Hiszpana Jonathana Castroviejo (Ineos Grenadiers) oraz o 58 sekund Duńczyka Mikkela Bjoerga (UAE Team Emirates).

Ruben Guerreiro wygrał kolarski pojedynek na finiszu 9. etapu Giro d'Italia

Faworyci wyścigu dojeżdżali do umieszczonej w górach Abruzji mety podzieleni na grupki. Najlepszy z nich, Holender Wilco Kelderman (Sunweb), był ósmy, ze stratą 1.38, a trzy sekundy za nim na 11. pozycji finiszował Majka (Bora-Hansgrohe).

Polak nadrobił kilkanaście sekund nie tylko do Almeidy, ale także do Włochów Vincenzo Nibalego i Domenico Pozzovivo oraz Holendra Stevena Kruijswijka. W klasyfikacji generalnej strata Majki do prowadzącego Portugalczyka zmniejszyła się do 1.17.