Działaczka PO w Szczecinie broni wandalów. Dewastację kościoła porównała do kotwicy Polski Walczącej

Prominenci PO wystąpili w obronie działaczy LGBT, odpowiedzialnych za profanację szczecińskiego kościoła. W ubiegłym tygodniu przestępcy zdewastowali świątynię, m.in. pisząc na ścianie słowa, wychwalające ich ideologię. To w opinii pełnomocniczki marszałka województwa zachodniopomorskiego, jest zbieżne z malowaniem... kotwicy Polski Walczącej. O modlitwę przebłagalną za bezbożny czyn zwrócił się tymczasem metropolita szczecińsko–kamieński ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/DariuszMatecki

Do dewastacji w parafii pw. św. Krzyża w Szczecinie doszło w nocy z czwartku na piątek. Trzy dni wcześniej działacze LGBT przykleili na murach kościoła swoje plakaty. - Myślałem że na tym się skończy – mówi ks Piotr Kordula proboszcz parafii. - Ale to im nie wystarczyło.

Aktywiści homoseksualni namalowali na murze kościoła napis: „Macie krew na rękach” a także oblali mur farbami w kolorze tęczy. Na szybach gabloty z ogłoszeniami parafialnymi namalowali niebieską tarczą „soli LGBT” - co znaczy z łaciny „tylko LGBT”. Proboszcz parafii o dewastacji kościoła poinformował policję, która wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Przestępczą działalność aktywistów LGBT, którzy zdewastowali kościół w Szczecinie chwali na swoim profilu Facebooka pełnomocniczka Olgierda Geblewicza marszałka województwa zachodniopomorskiego z Platformy Obywatelskiej przyrównując to co się stało, do malowania symbolu Polski Walczącej.

"Znak Polski Walczącej, hasła wypisywane w latach 80. na murach, murale Banksy'ego na ścianach izraelskiego apartheidu w Betlejem, mury gett, mury podzielonego Berlina i w końcu mury kościołów czy władz Państwa, o ile to one są postrzegane jako sprawcy opresji. A w Polsce niestety tak się dzieje"

- przekonuje Bogna Czałczyńska.

Również radna Koalicji Obywatelskiej Dominika Jackowski chwali atak na szczeciński kościół wpisem na Fecebooku: „Tam gdzie nierówność jest prawem opór jest obowiązkiem”.

Tymczasem w związku z profanacją, ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga przesłała do wszystkich parafii w diecezji szczecińsko – kamieńskiej komunikat w którym czytamy:

W związku z bolesnym faktem naruszenia nietykalności miejsca świętego kościoła parafialnego pw. Świętego Krzyża w Szczecinie w nocy z czwartku na piątek, do intencji dzisiejszych Suplikacji dodajmy wszyscy przebłaganie Dobrego Boga za ten bezbożny czyn oraz prośbę o nawrócenie sprawców i wykonawców tego czynu, a także o to , abyśmy wszyscy w naszym pokoleniu mogli z wiarą stanąć u stóp Krzyża przy Bolesnej Matce Chrystusa razem z umiłowanym uczniem Pańskim i z Marią Magdaleną”.

Więcej o tym a także o atakach na kościoły w zachodniopomorskim w poniedziałkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie,

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo