Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki, do zderzenia opla corsy i skody superb doszło krótko po dziewiątej rano w pobliżu węzła drogowego S1 Lotnisko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od strony autostrady A1 w kierunku Siewierza opel corsa prawdopodobnie poruszał się z nadmierną prędkością - kierowca stracił panowanie nad samochodem, uderzając w bok jadącej prawidłowo skody superb.

Na miejscu zginęli kierowca opla corsy i pasażerka skody. Kolejna osoba - pasażer corsy - została zakleszczona w zmiażdżonym samochodzie. Policjanci zastrzegają, że lekarz będzie mógł ocenić stan poszkodowanego dopiero wtedy, gdy ratownikom uda się wydostać go z wraku auta.

Wcześniej przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informowali o trzech śmiertelnych ofiarach wypadku. Jak dotąd jednak - według informacji policji - lekarz formalnie nie stwierdził zgonu osoby zakleszczonej w samochodzie.

Do niedzielnego wypadku doszło w pobliżu węzła drogi S1, z którego korzystają m.in. pasażerowie niedalekiego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, nieopodal autostrady A1. Droga została w tym miejscu zablokowana, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Wytyczono objazd drogą krajową nr 78, łączącą Siewierz z Tarnowskimi Górami.