Co dalej z naszą aktywnością?

W tych dniach napływa do mnie coraz więcej pytań dotyczących przyszłorocznej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę i czy w ogóle ona się odbędzie. Nie wiem. Jak widać sprawy związane z pandemią rozwijają się dynamicznie i trudno powiedzieć, jakie będą możliwości zorganizowania naszego spotkania na początku stycznia 2021 r.

Może trzeba będzie poszukać jakiejś innej formuły. Ale to oczywiście ostateczność. W tym miesiącu podejmiemy środowiskową dyskusję, spotkamy się tez z ojcami paulinami. Będziemy szukali rozwiązań i robili wszystko, żeby naszej pięknej inicjatywy nie przerwać. Jak zawsze upamiętnimy ważne wydarzenie z historii Polski. W 2021 r. przypadnie czterdziesta rocznica wojny wypowiedzianej narodowi przez Wojciecha Jaruzelskiego. Tym razem będziemy więc chcieli wspomnieć ofiary i bohaterów stanu wojennego. Wśród pierwszych ofiar odnajdujemy m.in. Tolka Browarczyka, młodego sympatyka Solidarności i kibica gdańskiej Lechii, oraz Piotra Majchrzaka, którego bracia i bratankowie są mocno zaangażowani w działalność środowiska kibicowskiego poznańskiego Lecha. Przede wszystkim zaś będziemy się modlili za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który od pierwszej pielgrzymki patronuje naszej obecności na Jasnej Górze.

Tymczasem pomimo wielu ograniczeń staramy się kontynuować nasze akcje i robić co się da. W październiku odwołaliśmy kolejną odsłonę „Serca dla Inki”. Mieliśmy je odsłonić w Wałdowie Szlacheckim koło Grudziądza, gdzie uroczystość była już wspaniale zaplanowana. Po wspólnych naradach z dyrekcją szkoły postanowiliśmy jednak przenieść ją na maj. Jednocześnie wciąż zbieramy srebro na kolejne serca. Jeśli wszystko się uda, w marcu spotkamy się w Bydgoszczy w salezjańskiej parafii pw. św. Marka i tam sercem upamiętnimy naszą bohaterkę przy okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Liczę na zaangażowanie w tym względzie środowisk patriotycznych w Bydgoszczy oraz niezawodnych kibiców Zawiszy.

Kibice Lecha postanowili nie przerywać kilkuletniej już akcji „Naród ponad granicami” i poprzez stowarzyszenie Pilscy Patrioci rozpoczęliśmy kolejną odsłonę zbiórki darów dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie. O szczodrość serc tych, którzy nas wspierają, nie mamy co się bać. Modlimy się tylko, żeby były otwarte granice, które dadzą nam możliwość dotarcia do dzieci z Mościszek, Dziewieniszek i Solecznik. Naszych Czytelników zachęcam do modlitewnego westchnienia za Polaków na Litwie, którzy w tę niedzielę pójdą do wyborów parlamentarnych. Oby się im powiodło.
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo