Chwała bohaterom

  

Wczoraj IPN ogłosił, że zidentyfikowano trzy ofiary komunistycznych oprawców – Edmunda Bukowskiego, Stanisława Łukasika i Eugeniusza Smolińskiego. W kolejce na identyfikację czekają następni – Emil Fieldorf, Witold Pilecki, Zygmunt Szendzielarz, Hieronim Dekutowski i inni. Bohaterowie, dla których niepodległa Polska była wartością bezcenną.

Czy nie jest dopełnieniem ich tragedii to, że dopiero 23 lata po przełomie 1989 r. zaczęto się starać, aby chociaż zidentyfikować ich szczątki, odarte z godności przez komunistyczną swołocz? A ta identyfikacja to przecież tylko minimum, bo przecież każdy z pochowanych na warszawskiej Łączce zasługuje na pomnik. Na szczęście o Żołnierzy Wyklętych upomina się coraz więcej Polaków. Ci, którzy wiedzą, czym jest niepodległość i dlaczego warto o nią walczyć, nigdy o nich nie zapomną.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts