Jak poinformował szczeciński radny Dariusz Matecki, kościół pw. św. Krzyża w Szczecinie padł dziś rano ofiarą aktu wandalizmu. Na budynku świątyni pojawił się napis "Macie krew na rękach", namalowano również tęczę - co jednoznacznie wskazuje, że sprawcy mogli być przedstawicielami środowisk związanych z ideologią LGBT. Zresztą, wandale sami to potwierdzili, gdyż podpisali się tym skrótem na tablicy ogłoszeń.

Radny rozmawiał z proboszczem parafii, którą zaatakowali wandale LGBT. Jak przekazał mu ksiądz, trzy dni przed atakiem ktoś miał rozklejać plakaty środowisk skrajnie lewicowych. Na plakatach pojawiały się symbole ideologii LGBT. "Co ważne, w tym Kościele temat LGBT nie był nigdy poruszany" - dodał Dariusz Matecki.

To nie pierwsza profanacja, jakiej dopuścili się aktywiści LGBT. Potrafili oni bezcześcić już godło narodowe, parodiować mszę świętą czy zakłócać uroczystości religijne. 

 

Jak powiedział sierżant sztabowy Paweł Pankau ze szczecińskiej komendy policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. "Prowadzimy czynności sprawdzające. Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalają świadków. Sprawdzamy, czy w tej sprawie doszło do popełnienia przestępstwa" – dodał Pankau.