Prezydent Andrzej Duda dokonał dziś zmian w składzie Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz Piotr Gliński. Część z ministerstw została w wyniku rekonstrukcji zlikwidowana, a część otrzymała dodatkowe działy i kompetencje.

Dopytywany o zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego jako ministra cyfryzacji rzecznik rządu odparł, że jest to rozwiązanie tymczasowe. "W tej chwili włączamy Ministerstwo Cyfryzacji jako urząd do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli Ministerstwo Cyfryzacji jako osobny urząd, tak jak kilka innych jeszcze przestanie istnieć" - powiedział Müller.

- Do czasu zmiany ustawy, która decyduje o działach administracji rządowej i funkcjonowaniu Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki formalnie będzie ministrem cyfryzacji. Po tym, gdy przepisy pozwolą na to, by dział administracji rządowej mógł być przypisywany również do premiera formalnie skończy te funkcję. Do połączenia tych dwóch urzędów, czyli KPRM i MC formalnie dojdzie w tym tygodniu

- dodał rzecznik rządu.