"Rolnicy zapewniają nam podstawowe wartości". Grzegorz Puda zastąpił Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Grzegorz Puda został powołany na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi. - Chciałbym, aby rolnicy, a nie ci którzy uważają się za nich, byli traktowani tak, by mogli być dumni z tego, że są rolnikami - powiedział nowy szef resortu.

Grzegorz Puda
fot. Krystian Maj/KPRM

Nowego szefa resortu powitał w siedzibie dotychczasowy minister Jan Krzysztof Ardanowski wraz z sekretarzem stanu Szymonem Giżyńskim, podsekretarzem stanu Janem Białkowskim i dyrektor generalną Moniką Rzepecką.

- To wielki zaszczyt dla mnie móc służyć polskiej wsi. Znaczenie ciężkiej pracy rolników dla gospodarki, ich wielki wkład w polską kulturę i tradycję wciąż jest bardzo niedoceniony

 – powiedział Puda. Dodał, że będzie ciężko pracował na zaufanie polskich rolników.

- Sprawowanie urzędu ministra rolnictwa i rozwoju wsi to duże wyzwanie i przyjmuję je z pokorą – zapewnił nowy szef resortu rolnictwa. Dodał, że to także duże wyróżnienie, które zaproponował mu premier Mateusz Morawiecki.

Minister Puda zaznaczył - jak napisano - że chciałby zmienić postrzeganie rolników przez społeczeństwo.

- Chciałbym, aby rolnicy, a nie ci którzy uważają się za nich, byli traktowani tak, by mogli być dumni z tego, że są rolnikami. To właśnie rolnicy zapewniają nam podstawowe wartości, potrzebne każdemu z nas i dlatego należy im się szacunek

– podkreślił. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo