Premier Morawiecki ocenił zmiany w rządzie: Ułatwią one Polsce wyjście z kryzysu

Zmiany w rządzie, zgodne z filozofią upraszczania modelu funkcjonowania państwa, redukcji biurokracji, zmniejszania kosztów i przyspieszenia procesów podejmowania decyzji, ułatwią Polsce wychodzenie z kryzysu i wprowadzanie zapowiadanych reform - napisał dzisiaj na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Kancelaria Premiera Twitter

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz Piotr Gliński.

- "Tak jak zapowiadaliśmy, planowana od dawna reforma odzwierciedla potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzymy się wszyscy. Te zmiany, zgodne z filozofią upraszczania modelu funkcjonowania państwa, redukcji biurokracji, zmniejszania kosztów i przyspieszenia procesów podejmowania decyzji, ułatwią Polsce wychodzenie z kryzysu i wprowadzanie zapowiadanych reform, jak również kontynuowanie realizacji obietnic wyborczych i budowę polskiego, solidarnego państwa dobrobytu"

- napisał Morawiecki.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#rekonstrukcja rządu #Mateusz Morawiecki #premier

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo