Po ulewach ścieki znów leją się do Wisły w Warszawie? Daca: To nielegalne. Rzecznik MPWIK: #fizyka

- Przy większym deszczu mieszanina wód opadowych i ścieków bytowych i przemysłowych (ścieki komunalne) wpada do Wisły. Jest to działanie nielegalne - napisał dzisiaj na Twitterze Przemysław Daca, prezes Wód Polskich. Rano rzecznik Wód Polskich poinformował, że w związku z ulewami, które w poniedziałek przeszły nad stolicą, do Wisły znów leją się nieczystości.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Do Wisły są zrzucane nieoczyszczone ścieki – poinformował dzisiaj rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel. Dodał, że nieczystości zostały skierowane bezpośrednio do rzeki po ulewach, które przeszły w poniedziałek nad Warszawą. 

Przemysław Daca, prezes Wód Polskich, podał, na Twitterze, że w tym roku warszawski MPWiK dokonał "już co najmniej 20 zrzutów" nieczystości do Wisły.

- Po awarii pompy głównej MPWiK wykorzystuje tylko dwie małe awaryjne. Przy większym deszczu mieszanina wód opadowych i ścieków bytowych i przemysłowych (ścieki komunalne) wpada do Wisły. Jest to działanie NIELEGALNE! MPWiK dokonał już w tym roku co najmniej 20 zrzutów - napisał Daca.

Na wpis prezesa Wód Polskich odpowiedział Marek Smółka, rzecznik MPWiK. We wpisie potwierdził niejako fakt, że duża pompa jest "serwisowana", a wykorzystywane są obecnie tylko dwie pompy zapasowe. 

- Przelewy burzowe są częścią systemu kanalizacyjnego, zawsze to, co nie zmieści się w kanałach musi znaleźć ujście

- napisał Smółka, dodając hasztag #fizyka.

Do awarii jednej z pomp tłoczącej nieczystości do tymczasowego kolektora przesyłowego ułożonego ma moście pontonowym przez Wisłę doszło pod koniec września. Ścieki były transportowane jedną nitką bypassa.  

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#Warszawa #ścieki #Wisła #Czajka #awaria #MPWiK #Wody Polskie

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo