Europosłowie PiS złożą wniosek o odwołanie Barley z funkcji wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego

Przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE Ryszard Legutko (PiS) złoży we wtorek wniosek o odwołanie wiceszefowej PE Katariny Barley z funkcji wiceprzewodniczącej PE – poinformowali na konferencji w Brukseli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Katarina Barley
Von Olaf Kosinsky - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78178952

„Dziś na grupie EKR zostanie podjęta decyzja, że formalnie nasz przewodniczący, prof. Ryszard Legutko, złoży wniosek o odwołanie pani Katariny Barley z funkcji wiceprzewodniczącej PE. Uważamy, że te słowa, które padły z jej usta są absolutnie nie do przyjęcia, są skandaliczne. Są słowami nie tylko obraźliwymi, ale też słowami pełnymi pogardy, słowami, które w stosunku do Polski, ale w ogóle jakiegokolwiek innego kraju, nie powinny paść”

- powiedział na konferencji prasowej w Brukseli europoseł Tomasz Poręba.

Dodał, że Barley powinna przeprosić. „Jeśli PE chce stosować równe zasady wobec wszystkich, również kierownictwo PE powinno się do tego apelu, do tego wniosku grupy EKR przychylić” – podkreślił Poręba.

Zdaniem europosła Ryszarda Czarneckiego, jeśli PE nie chce pokazać, że stosuje podwójne standardy, powinien zastosować sankcje wobec wiceszefowej PE.

„Poza tym liczymy na to, że ten wniosek poprą wszyscy Polacy, a więc ci, którzy są w EPL – Platforma Obywatelska i PSL. Liczymy na takie wsparcie. Tu nie chodzi o to, że to jest wniosek EKR, tylko że wypowiedź, która padła, jest obraźliwa dla nas wszystkich, dla narodu polskiego, dla wszystkich Polaków”

– powiedziała na konferencji europosłanka Beata Mazurek.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Katarina Barley #PiS #odwołanie #PE

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo