Szpital w Olsztynie - wstrzymane przyjęcia na hematologię

W szpitalu MSWiA w Olsztynie wykryto ognisko koronawirusa. W związku z tym placówka czasowo wstrzymała przyjęcia na stacjonarną część Klinicznego Oddziału Hematologii – poinformował szpital.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/DarkoStojanovic/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował dziś, że w weekend i w poniedziałek potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem m.in. u ratownika medycznego, pielęgniarki i kilku pacjentów szpitala MSWiA w Olsztynie.

Rzecznik prasowy szpitala Tomasz Kos powiedział, że w związku z tym szpital MSWiA czasowo wstrzymał przyjęcia na działający w trybie stacjonarnym Kliniczny Oddział Hematologii.

"Działa ta część oddziału, która leczy pacjentów w trybie jednodniowym oraz poradnia w przychodni. Ze względu na wymogi sanitarne może się jedynie zmniejszyć nieco liczba przyjęć pacjentów w obu tych miejscach"

– powiedział rzecznik placówki.

W poniedziałek w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano najmniej w kraju, bo zaledwie 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rzecznik wojewody powiedział, że coraz więcej notowanych jest w regionie pacjentów objawowych, którzy zgłaszają się do lekarzy POZ i od nich dostają skierowania na testy.

"W tym tygodniu zapadną decyzje o poszerzeniu bazy łóżkowej" – powiedział Guzek, zapewniając, że "jeszcze nie brakuje miejsc na oddziałach zakaźnych".

W poniedziałek poinformowano o dwóch zgonach w regionie pacjentów zakażonych koronawirusem – 51-latka ze szpitala w Ostródzie i 73-latka ze szpitala w Elblągu. Obaj byli mieszkańcami powiatu działdowskiego, który od soboty jest w czerwonej strefie.

Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 1990 zakażeń i 24 zgony.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Olsztyn #MSWiA #szpital #koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo