Zlikwidowana fabryka mefedronu. Policja udaremniła produkcję narkotyków za 4 miliony złotych

Policja zlikwidowała wytwórnię narkotyków działającą na terenie pow. płońskiego (Mazowieckie). Przestępcom udaremniono produkcję 80 tys. porcji mefedronu o czarnorynkowej wartości ok. 4 mln zł. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu.

www.mazowiecka.policja.gov.pl

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła zatrzymanym mężczyznom w wieku 28 i 30 lat zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej; grozi za to kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Płońsku podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ich mienie o wartości 190 tys. zł.

Kompletną linię do produkcji narkotyków funkcjonariusze ujawnili na terenie jednej z posesji w miejscowości Szczytniki w powiecie płońskim. Znaleźli tam także inne urządzenia i odczynniki chemiczne służące do produkcji mefedronu.

Zabezpieczono m.in. około 73,5 litra mefedronu w płynie oraz około 4 kg mefedronu w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków. Z substancji tych można było uzyskać około 80 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około 4 mln zł

 – poinformowała rzeczniczka policji.

Dodała, że zaskoczeni przez policjantów mężczyźni próbowali zniszczyć linię produkcyjną i uciec. Zostali jednak zatrzymani. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze mazowieckiej i stołecznej policji wspierani przez przewodników z psami z Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#mefedron #narkotyki #policja #Płońsk #mazowieckie

tm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo