Przed tym meczem Górnik przewodził ligowej stawce, a „Miedziowi” zajmowali czwarte miejsce i mieli tylko trzy punkty straty do przodowników.

Zagłębie ograło Górnika w PKO BP Ekstraklasie

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się goście z Zabrza, ale nic z tego nie wynikało. Górnicy albo pudłowali, albo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy Dominik Hładun. W tym okresie gracze Zagłębia głównie ograniczali się do zabezpieczania tyłów. I taki stan rzeczy utrzymywał się do 39. minuty. Wówczas Słoweniec Sasa Żivec ograł obrońcę przyjezdnych Przemysława Wiśniewskiego i wyszedł „sam na sam” z bramkarzem Górnika Martinem Chudym. Żivec strzelił, piłka trafiła w słupek, po czym uderzyła w nogę golkipera zabrzan i wpadła do siatki. Był to pierwszy celny strzał Zagłębia w tym spotkaniu. Sześć minut później było już 2:0. Łukasz Poręba zagrał do Patryka Szysza, ten wyprzedził jednego z defensorów Górnika i spokojnie pokonał Chudego.

W drugiej połowie zdecydowanie dominowali goście ze Śląska. Zagłębie głównie się broniło. Podopieczni Martina Savali robili to jednak na tyle mądrze, że nie dali sobie strzelić gola.

                    

Zagłębie – Górnik 2:0

Bramki: 1:0 - Żivec 39. min., 2:0 - Szysz 45. min