Białoruś. Trwają protesty, są zatrzymania. Zobacz WIDEO z Soligorska

Około 20 osób zostało zatrzymanych dziś przez milicję w Soligorsku, w środkowej części Białorusi. Według komitetu strajkowego koncernu Biełaruśkalij, w większości są to jego członkowie.

Zdjęcie ilustracyjne
screen z tut.by - twitter.com @Andrzej Poczobut

Wśród zatrzymanych znalazł się członek komitetu strajkowego i były reprezentant Białorusi w siatkówce Siarhiej Taras, który po zakończeniu kariery sportowej został górnikiem. W sierpniu poparł strajk przeciwko fałszowaniu wyników wyborów prezydenckich i został zwolniony z pracy.

Według niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ) w Salihorsku zatrzymano także troje dziennikarzy, którzy później zostali wypuszczeni.

W Mińsku akcja solidarnościowa kobiet „Kwiecisty marsz” zakończyła się bez incydentów. Ze względu na masowe zatrzymania podczas ostatnich sobotnich protestów tym razem uczestniczki zmieniły taktykę i zamiast gromadzić się w jedną dużą demonstrację spacerowały mniejszymi grupami wzdłuż prospektu Niepodległości z kwiatami w rękach. Niektóre były ubrane na biało-czerwono, czyli w kolorze biało-czerwono-białej flagi używanej przez białoruską opozycję

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#zatrzymania #Soligorsk #Białoruś

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo