Odznaczenia dla członków misji humanitarnych

Członkowie misji medycznych i współorganizatorzy konwojów humanitarnych do krajów zmagających się z epidemią koronawirusa zostali uhonorowani odznaką Bene merito. Wśród odznaczonych są żołnierze, strażacy i cywile - poinformowało MSZ.

Twitter @MSZ_RP

- "Uczestnicy polskich misji medycznych we Włoszech i USA oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zaangażowani w organizację konwojów humanitarnych do krajów dotkniętych epidemią COVID-19 zostali uhonorowani odznaką Bene merito"

- podano w komunikacie MSZ. W uroczystości wręczenia odznak uczestniczyli wiceministrowie spraw zagranicznych: Paweł Jabłoński i Marcin Przydacz.

Wśród uhonorowanych odznaką Bene merito znaleźli się uczestnicy m.in.: Polskiej Wojskowo-Cywilnej Misji Medycznej w Lombardii we Włoszech oraz Polskiej Wojskowej Misji Medycznej do USA w ramach Programu Partnerstwa Polskich Sił Zbrojnych z Gwardią Narodową stanu Illinois. Są to wojskowi i cywilni lekarza: płk. dr n. med. Robert Ryczek, kpt. dr n. med. Jacek Siewiera, dr n. med. Jakub Klimkiewicz, także Tomasz Kutycki.

- "Obok udziału we wspomnianych misjach laureaci Odznaki brali udział w szeregu seminariów i wideokonferencji służących przekazywaniu wiedzy i wspieraniu zagranicznych partnerów w przeciwdziałaniu pandemii"

- napisano w komunikacie.

Wiceszefowie polskiej dyplomacji wręczyli także odznakę Bene merito Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejowi Bartkowiakowi oraz bryg. Michałowi Langnerowi, którzy wnieśli istotny wkład w organizację i dostarczenie polskich konwojów humanitarnych do krajów zmagających się z epidemią COVID-19: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Serbii i Ukrainy.

MSZ wyjaśnił też, że honorowa odznaka Bene merito, ustanowiona została w 2009 r. i jest przyznawana jest przez ministra spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MSZ #Bene merito #odznaka #Paweł Jabłoński #Marcin Przydacz

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo