Wczoraj doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem była rekonstrukcja rządu.

Wczoraj pan premier rozmawiał z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Panowie ustalili termin zaprzysiężenia nowych ministrów. Ten termin - według mojej wiedzy - dzisiaj poda do publicznej wiadomości Kancelaria Prezydenta. Jest to termin przyszłotygodniowy. O szczegółach będzie mówił rzecznik pana prezydenta Błażej Spychalski

– powiedział dziś rano Michał Dworczyk.

Błażej Spychalski poinformował dziś o decyzji prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona na wniosek premiera zmian w składzie Rady Ministrów

- podał rzecznik prezydenta RP.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. W wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński i ministrowie Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Rolnictwa i Rozwoju wsi Grzegorz Puda.

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: oprócz Jarosława Kaczyńskiego Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, który będzie ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii.