Słabo kanalizują? Nowy SONDAŻ! Ruch Trzaskowskiego ma więcej przeciwników niż zwolenników

Ruch Rafała Trzaskowskiego nie został jeszcze formalnie powołany, a już teraz sondaże nie prognozują mu wielkiego sukcesu. Według najnowszego badania CBOS, powołanie "Nowej Solidarności" prezydenta Warszawy popiera 22 procent respondentów, a 34 procent jest przeciw! A Trzaskowski chce "kanalizować energię"...

Rafał Trzaskowski
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Ideę powołania Ruchu 2050 Szymona Hołowni popiera 25 proc. ankietowanych, zaś 17 proc. jest temu przeciwnych; ideę Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego popiera 22 proc. respondentów, a 34 proc. jest "przeciw"

- wynika z wrześniowego sondażu CBOS.

CBOS zwróciło uwagę, że nieco więcej badanych słyszało o ruchu Nowa Solidarność Trzaskowskiego niż o inicjatywie Polska 2050 Szymona Hołowni, choć - jak napisano - "ruch Rafała Trzaskowskiego pozostaje raczej w fazie mało sprecyzowanego projektu, zaś jego liderowi jak dotąd nie udało się dokonać oficjalnej inauguracji".

Prezydent Warszawy zapowiedział, że inauguracja ruchu tzw. "Nowej Solidarności" nastąpi 17 października.

- Zrobimy absolutnie wszystko, aby do ruchu móc się zapisywać już wcześniej, dlatego że rzeczywiście jest olbrzymia energia ludzi, trzeba ją skanalizować

- powiedział Trzaskowski, zapowiadając inaugurację swego ruchu.

Do tej pory w ogóle nie słyszało o Nowej Solidarności 15 procent ankietowanych. Większa część respondentów (34 procent) jest przeciwna utworzeniu ruchu Trzaskowskiego niż popiera jego powstanie (22 procent). 25 procent badanych deklaruje, że jest wobec tej inicjatywy obojętna.

Co ciekawe, w przypadku Szymona Hołowni  optymizm może być także mocno umiarkowany. Co prawda jedna czwarta wszystkich badanych (25 procent) wyraziła ogólne poparcie dla idei powołania do życia ruchu Szymona Hołowni, ale dwukrotnie częściej było to poparcie umiarkowane (17 procent) niż zdecydowane (8 procent)  Z wrześniowego badania wynika za to, że 17 procent respondentów jest przeciwnych powołaniu Ruchu Polska 2050, ponad jedna trzecia (36 procent) pozostaje obojętna wobec tej inicjatywy, zaś prawie jedna piąta (19 procent) w ogóle o niej nie słyszała.

Badanie zrealizowano pomiędzy 7 do 17 września na próbie liczącej 1149 osób (w tym: 68,0 proc. metodą CAPI, 20,1 proc. – CATI i 11,9 proc. – CAWI).

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo