Jak zaznaczył krakowski klub w opublikowanym komunikacie, organizator rozgrywek podjął taką decyzję w porozumieniu Komisją Medyczną Polskiego Związku Piłki Nożnej i z Małopolską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jakub Błaszczykowski jest wśród zakażonych piłkarzy Wisły Kraków

Problemy w krakowskim klubie z koronawirusem zaczęły się w poprzednim tygodniu. Według nieoficjalnych informacji, zakażeni zostali członkowie zarządu oraz piłkarz Jakub Błaszczykowski. Przeprowadzone we wtorek kolejne testy dały pozytywny wynik u trzech kolejnych piłkarzy.

Zgodnie przyjętymi procedurami spotkanie ekstraklasy należy bezwzględnie przełożyć w przypadku potwierdzonego zakażenia przynajmniej siedmiu zawodników, ale w innych przypadkach kluczowe jest stanowisko regionalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. O nowym terminie meczu, który miał się rozpocząć w niedzielę o godz. 12.30, poinformuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

W najbliższej kolejce, ze względu zakażenia koronawirusem w Pogoni Szczecin, przełożono mecz tego zespołu z Jagiellonią Białystok.