Koronawirus torpeduje piłkarską Ekstraklasę. Mecz Wisły Kraków z Lechią przełożony

Niedzielny mecz 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Jest to spowodowane wystąpieniem kilku przypadków SARS-CoV-2 wśród zawodników pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy". Nieoficjalnie wiadomo, że wśród zakażonych jest Jakub Błaszczykowski.

Jakub Błaszczykowski jest wśród zakażonych piłkarzy Wisły Kraków. Mecz z Lechią został przełożony
Fot Fotomag/Gazeta Polska

Jak zaznaczył krakowski klub w opublikowanym komunikacie, organizator rozgrywek podjął taką decyzję w porozumieniu Komisją Medyczną Polskiego Związku Piłki Nożnej i z Małopolską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jakub Błaszczykowski jest wśród zakażonych piłkarzy Wisły Kraków

Problemy w krakowskim klubie z koronawirusem zaczęły się w poprzednim tygodniu. Według nieoficjalnych informacji, zakażeni zostali członkowie zarządu oraz piłkarz Jakub Błaszczykowski. Przeprowadzone we wtorek kolejne testy dały pozytywny wynik u trzech kolejnych piłkarzy.

Zgodnie przyjętymi procedurami spotkanie ekstraklasy należy bezwzględnie przełożyć w przypadku potwierdzonego zakażenia przynajmniej siedmiu zawodników, ale w innych przypadkach kluczowe jest stanowisko regionalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. O nowym terminie meczu, który miał się rozpocząć w niedzielę o godz. 12.30, poinformuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

W najbliższej kolejce, ze względu zakażenia koronawirusem w Pogoni Szczecin, przełożono mecz tego zespołu z Jagiellonią Białystok.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jakub Błaszczykowski #koronawirus #Wisła Kraków #ekstraklasa #Lechia Gdańsk

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo