Japoński producent obniża cenę elektrycznego flagowca

Coraz więcej osób zainteresowanych jest zakupem elektrycznego auta. Niestety, wysokie ceny często odstraszają potencjalnych klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, japoński koncern Nissan znacząco obniżył cenę bestsellerowego modelu LEAF w najmocniejszej odmianie e+. Oszczędność wynosi ponad 30 tys. zł.

mat. prod.

LEAF e+ wyposażony jest w akumulator o pojemności 62 kWh, zapewniający zasięg 385 km w cyklu mieszanym WLTP. Dzięki temu gwarantuje komfort jazdy, a jednocześnie minimalizuje niepokój o pozostały do wykorzystania zasięg.

Samochód przełamuje również stereotyp, jakoby samochód elektryczny nadawał się tylko do jazdy po mieście. Wprawdzie z badań wynika, że zdecydowana większość europejskich kierowców przejeżdża dziennie nie więcej, niż 80 km, niemniej część z nich lubi wyjeżdżać na dalsze weekendowe wycieczki, wykorzystywać pełną ładowność samochodu lub po prostu jeździć bardziej dynamicznie.

LEAF e+ jest w takiej sytuacji optymalnym wyborem. Oprócz pojemnego akumulatora LEAF e+ ma także dynamiczny silnik o mocy 217 KM, umożliwiający uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,9 sekundy. Model jest dostępny w dwóch poziomach wyposażenia: N-Connecta oraz Tekna.

Pierwszy z nich – N-Connecta – w standardzie zawiera teraz w pełni ledowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, co znacząco wpływa na komfort prowadzenia i poprawę widoczności, a przez to na bezpieczeństwo jazdy. Pojazd w tej wersji oferuje także pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, system kamer zapewniający widok 360°, automatyczną klimatyzację z możliwością wcześniejszego (także zdalnego) ustawienia temperatury, 17‑calowe felgi ze stopów metali lekkich czy adaptacyjne światła drogowe. Komfort – szczególnie podczas chłodniejszych dni – zapewniają podgrzewane przednie i tylne siedzenia oraz koło kierownicy. Łączność ze światem zapewnia z kolei multimedialny system NissanConnect EV z 8-calowym ekranem dotykowym i wbudowaną nawigacją, kompatybilny także z aplikacjami Apple Car Play i Android Auto.

Tak bogato wyposażony samochód kosztuje obecnie 164 000 zł, co oznacza obniżenie ceny względem zeszłorocznej o 31 600 zł.

LEAF e+ w wersji Tekna oferuje dodatkowo system nagłośnienia Bose z 6 głośnikami i subwooferem, a także zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT, łączący w sobie funkcje aktywnego tempomatu, systemu utrzymującego samochód pośrodku obranego pasa autostrady, a także pilota jazdy w korku.  Nowa cena modelu LEAF e+ Tekna to 167 500 zł, czyli o 33 800 zł mniej niż dotychczas.

 

Źródło: niezalezna.pl

Konrad Wysocki
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo