Michał Wójcik kandydatem Solidarnej Polski na ministra w KPRM

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów: będą to Michał Wójcik na urząd ministra w KPRM, Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa oraz Michał Woś na stanowisko wiceszefa MS - podał rzecznik partii Jan Kanthak.

Michał Wójcik
Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

"Zarząd Solidarnej Polski zatwierdził kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów. Jednomyślne rekomendacje otrzymali: Michał Wójcik na urząd ministra członka Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, wiceministra w resorcie zajmującym się tym zakresem; Michał Woś na stanowisko wiceministra sprawiedliwości"

- poinformował w czwartek rzecznik SP.

"Zarząd Solidarnej Polski gratuluje posłom rekomendacji i życzy sukcesów w pracy na rzecz Polaków i Polski" - dodał Kanthak.

Nowa umowa koalicyjna została w sobotę podpisana przez liderów Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia - Jarosława Gowina i Solidarnej Polski - Zbigniewa Ziobro. W umowie znalazły się m.in. zapisy dotyczące rekonstrukcji rządu.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowy skład rządu. Liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony między nowe lub istniejące resorty.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Michał Wójcik #minister #KPRM #rząd #Zjednoczona Prawica #Solidarna Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo