Połączenie resortów. Kurtyka: celem wzmocnienie

Połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie - powiedział dziś w Sierpcu (Mazowieckie) minister klimatu Michał Kurtyka. Jego zdaniem dobrze się stało, że w wielu kwestiach połączone ze sobą problematyki będą jeszcze lepiej współgrały.

Michał Kurtyka
twitter.com/KurtykaMichal

Minister Kurtyka uczestniczył w Sierpcu w konferencji prasowej poświęconej startowi naboru wniosków do programu "Ciepłownictwo powiatowe".

Kurtyka pytany o rozszerzenie jego resortu, który po rekonstrukcji rządu ma być resortem klimatu i środowiska, podkreślił, że trzeba chwilę poczekać z komentarzami, aż stanie się to faktem.

"Poczekajmy do przyszłego tygodnia. Ta decyzja ma na celu wzmocnienie funkcjonowania naszych resortów. Mamy świadomość ogromnych synergii pomiędzy tradycyjną działalnością w zakresie ochrony powietrza, którą prowadzimy jako ministerstwo klimatu, będącą od samego początku w DNA tego resortu, z chociażby działaniami na rzecz bioróżnorodności, zwiększenia powierzchni terenów zielonych"

- powiedział Kurtyka.

Jego zdaniem dobrze się stało, że te problematyki będą ze sobą jeszcze lepiej współgrały.

"Mamy świadomość odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach. Polityka klimatyczna stała się w tym momencie jednym z głównych obszarów wydatkowania środków unijnych" - podkreślił szef resortu klimatu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Michał Kurtyka #Ministerstwo Klimatu

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo