Samochód przyszłości? Tak wygląda Mercedes Vision AVTR

Jak wyglądać będą samochody za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat? Patrząc na projekty, jakie pojawiają się co i rusz w największych koncernach motoryzacyjnych, możemy stwierdzić, że czekają nas duże zmiany. Możliwości samochodów przyszłości mogą być nieograniczone...

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/MercedesBenz

Advanced Vehicle Transformation - takie jest rozwinięcie skrótu zawarte w nazwie Mercedesa Vision, zaprezentowanego na targach technologicznych CES 2020. Patrząc na sylwetkę nowego "Merca", aż ciężko uwierzyć, że to samochód - mało przypomina bowiem współczesne auta. Zobaczcie sami:

We wnętrzu nie ma kierownicy, przełączników oraz deski rozdzielczej. Jest za to... joystick. Za jego pomocą odpalamy samochód i sterujemy nim. Napęd? Cztery silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 470 koni mechanicznych.  Według producenta, na jednym ładowaniu możliwe będzie przejechanie 700 kilometrów, a akumulatory będą mogły zostać naładowane... w 15 minut.

To oczywiście tylko projekt, pokazujący, jak może zmienić się motoryzacja w przyszłości. Dziś trudno nam w to uwierzyć, ale za kilkadziesiąt lat... kto wie!

 

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Mercedes

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo