MPWiK: ścieki tłoczone dwoma nitkami

W godzinach nocnych testowo uruchomiliśmy pompy zapasowe; trwają próby rozruchowe, podczas których ścieki są tłoczone obiema nitkami tymczasowego układu - podał dziś MPWiK. "Na obecną chwilę, w trakcie prób, zrzut ścieków do Wisły nie odbywa się" - powiedział rzecznik MPWiK Marek Smółka.

Zdjęcie ilustracyjne
wody.gov.pl

"Całość ścieków jest kierowana do +Czajki+ układem tymczasowym"

- dodał Smółka.

Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy, w wyniku awarii kolektorów pod Wisłą, za pomocą dwóch pomp tłoczone były tymczasowym układem przesyłowym na moście pontonowym do znajdującej się na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka". W poniedziałek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że w wyniku obfitych deszczy, a także przez trafiające do kanalizacji śmieci jedna z pomp uległa uszkodzeniu.

W związku z usterką ścieki były tłoczone do "Czajki" tylko jedną nitką tymczasowego rurociągu, nie, jak wcześniej, dwiema. Część nieczystości, co potwierdzał rzecznik MPWiK Marek Smółka, trafiała do Wisły. Ścieki były wcześniej ozonowane.

Do awarii układu przesyłowego doszło 29 sierpnia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dwie nitki bypasaa na moście pontonowym zaczęły tłoczyć ścieki do oczyszczalni od 20 września. Do tego czasu do Wisły trafiło ponad 5 mln metrów sześc. nieczystości.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #ścieki

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo