Wzrost popytu na samochody używane?

Ponad 650 nowych klientów w pierwszej połowie 2020 r. i przeszło 25-procentowy wzrost liczby uczestników na dzień aukcyjny. Mimo pandemii firmie Buchbinder Auktion udało się pozyskać ponad 650 nowych klientów w pierwszej połowie roku. Wśród nich największy udział mają dealerzy samochodów (513 firm, 79%). Kolejnych 19% to warsztaty (124 firmy), a pozostałe 2% oferentów (13 firm) reprezentuje inne branże, w tym hydrauliki, grzejnictwa czy transportu.

Dimitris Vetsikas/pixabay.com/service/license/

To głównie dzięki nowym klientom Buchbinder odnotował ponad 25-procentowy wzrost liczby uczestników na dzień aukcyjny w stosunku do okresu analogicznego w 2019 roku (rejestracja na Buchbinder Auctions dla danego dnia aukcyjnego). W 23 dniach aukcyjnych firmy w 2020 r. przeciętnie brało udział 349 uczestników. Dla porównania w 2019 r. odbyło się 18 dni aukcyjnych, dla których średnia uczestników wyniosła 244. Szczególnie duży wzrost pod tym względem odnotowano w kwietniu i maju. Marzec był jedynym miesiącem, w którym nastąpił spadek, ale był on nieznaczny.

Pozyskanie tak dużej liczby nowych klientów mimo pandemii koronawirusa świadczy o tym, że coraz więcej dealerów samochodowych i warsztatów dostrzega korzyści płynące z naszych aukcji. Należy przy tym podkreślić, że nie pobieramy żadnej prowizji aukcyjnej, ponieważ pojazdy pochodzą z naszej własnej floty. Nie stosujemy też sprzedaży prowizyjnej ani renegocjowania, decyzja o sprzedaży podejmowana jest od razu po przyjęciu oferty. Ponadto widać zainteresowanie zakupami ze strony coraz większej liczby specjalistów, którzy przewidują wzrost popytu na pojazdy używane.
- tłumaczy Markus Utke, dyrektor marketingu Buchbinder.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#motoryzacja #samochody używane

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo