Wysoka stawka

  

Gabinet Mateusza Morawieckiego ma wszelkie szanse, by przejść do historii jako rząd najskuteczniej wprowadzający głębokie, wyrywające kraj z okowów postkomunizmu, zmiany. Mnóstwo można zrobić w ciągu najbliższych lat. Czekają nas zmiany trudne, które napotkają silny opór postkomuny, ale Zjednoczona Prawica stanowi dziś blok polityczny zdolny do wprowadzenia kraju w czas IV RP.

Kłopot może jednak sprawić utrzymanie bezpiecznej większości w Sejmie – głosowanie nad „piątką dla zwierząt” pokazało, że część polityków, którzy weszli do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, ma rozbieżne z kierownictwem partii poglądy w podstawowych sprawach. Nie zawahali się głosować wraz z opozycją zajadle atakującą w tej sprawie PiS. Niestety może to źle wróżyć skuteczności działań Zjednoczonej Prawicy w innych sprawach – i na to liczą totalni. Zatem ciesząc się z osiągniętego porozumienia, trzeba mieć w pamięci, że polityka zależy też od ludzkich emocji i ambicji, nie tylko strategii i porozumień. Miejmy nadzieję, że niczyje ambicje lub widzimisię nie zagrożą już skuteczności obozu zmiany. W grze jest zbyt wysoka stawka.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts