To już koniec SLD? Lewica zmienia partyjny szyld. Czarzasty o planach rebrandingu: mamy o czym gadać

Już nie Sojusz Lewicy Demokratycznej, a Nowa Lewica – pod taką nazwą funkcjonować ma w polskiej polityce formacja dowodzona przez Włodzimierza Czarzastego. W najbliższy piątek Zarząd Krajowy przyjmie plan rebrandingu SLD. „Sojusz już w tej chwili nazywa się statutowo Nowa Lewica” – wyjaśnia lider partii.

Włodzimierz Czarzasty
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Czarzasty zapowiedział, że w piątek w Warszawie zbierze się zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Mamy, o czym gadać.
- podkreśla przewodniczący partii.

Jak dodał, oprócz omówienia bieżących zagadnień politycznych Zarząd zajmie się też sprawami wewnętrznymi, m.in. planowanym na grudzień połączeniem SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Oba ugrupowania na bazie Sojuszu będą współtworzyć Nową Lewicę.

W piątek przyjmiemy cały plan rebrandingu SLD dlatego, że partia już się w tej chwili nazywa się statutowo Nowa Lewica, w skrócie Lewica i ma nowe logo. W związku z tym wszystkie biura poselskie, siedziby partii muszą być obrandowane. Wszyscy nasi dostawcy, kontrahenci, osoby, które wynajmują lokale, muszą dostać informację, że jest nowa nazwa partii.
- powiedział Czarzasty.

Przyznał, że choć nie uprawomocnił się wyrok sądu zmieniający nazwę Sojuszu na Nową Lewicę, to nie uprawomocnił się w przepisach przejściowych. 

A przepisy przejściowe to jest sformułowanie władz, czyli to jest ta rzecz, która nastąpi w momencie połączenia dwóch partii: Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Decyzja wymaga jednej rozprawy w Sądzie Apelacyjnym.
- podkreślił.

Według Czarzastego piątkowe spotkanie można już określać jako „zarząd Nowej Lewicy”.

Wiceszef SLD Tomasz Trela przekazał, że Zarząd Krajowy ustali datę Rady Krajowej, a także zarekomenduje kwoty podziałów delegatów, którzy wejdą we frakcję SLD-owską przed kongresem zjednoczeniowym Nowej Lewicy i ustali zasady wyboru delegatów.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#SLD #lewica #Nowa Lewica #Włodzimierz Czarzasty

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo