Jacek Sasin dla Niezalezna.pl: Od tego jak wykorzystamy szanse, zależy pomyślność Polski

- Od tego, jak dobrze wykorzystamy teraz szanse, jakie przed nami stoją, może zależeć pomyślność gospodarcza kraju na wiele kolejnych lat. Rola Ministerstwa Aktywów jest tu nie do przecenienia - ocenił wicepremier Jacek Sasin, który skomentował dla Niezalezna.pl rekonstrukcję Rady Ministrów.

Jacek Sasin
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki podał dziś skład rządu po rekonstrukcji. "Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji, a zasadniczo uspójnieniu pewnych działań w ramach różnych resortów, które będą powiększone w wielu obszarach i w wielu miejscach" - powiedział szef rządu.

- Zmiany w rządzie służą zdecydowanemu wzmocnieniu gabinetu Mateusza Morawieckiego. Przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest wychodzenie kraju z kryzysu i jak najszybsze przywracanie gospodarce dynamicznego wzrostu. Aby to było możliwe Polska musi mieć sprawnie i dynamicznie działający rząd. Temu właśnie służą te zmiany

- powiedział minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin.

Według wicepremiera Sasina, zmniejszenie liczby ministerstw "ma przede wszystkim udrożnić kanały decyzyjne i usprawnić proces uzgodnień".

- Kluczową rolę przy wychodzeniu kraju z kryzysu będą mieć spółki Skarbu Państwa. To one będą głównym motorem przywracania wzrostu. Rolą Ministerstwa Aktywów, którym mam zaszczyt kierować, jest zaś jak najsprawniejsza koordynacja tych działań. Od tego, jak dobrze wykorzystamy teraz szanse, jakie przed nami stoją, może zależeć pomyślność gospodarcza kraju na wiele kolejnych lat. Rola Ministerstwa Aktywów jest tu nie do przecenienia

- podsumował wicepremier.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jacek Sasin #rekonstrukcja rządu

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo