Dulkiewicz w niemieckim radiu: Moja mama płacze i mówi: "Boże, teraz jest gorzej niż za komuny!"

Moja mama płacze i mówi: Boże, teraz jest gorzej niż za komuny! - powiedziała na antenie publicznego programu pierwszego niemieckiego radia prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Wyemitowany reportaż niemal w całości skupia się na rządach w Polsce - uderzając w twarze Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Fotomag/Gazeta Polska

We wtorek niemieckie radio publiczne wyemitowało reportaż „Eine Straßenbahn namens Danzig. Die PiS-Kampagne gegen Gdansk” (Tramwaj o nazwie Danzig. Kampania PiS przeciwko Gdańskowi). W uderzającym w rząd Prawa i Sprawiedliwości materiale znalazły się też wypowiedzi prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

- Tworzona jest alternatywna historia Polski, która ma pokazać, że wszystko, co nie zostało stworzone przez Prawo i Sprawiedliwość, jest nieprawdziwe albo pokazuje nieprawdziwą historię, albo inaczej rozkłada akcenty

- mówi w reportażu prezydent Gdańska.

- Obecna władza wykorzystuje swoją siłę - ustawy przepycha przemocą, nie szanuje praw człowieka - przekonuje dalej.

Na koniec wskazuje nawet: „Moja mama płacze i mówi: Boże, teraz jest gorzej niż za komuny!”.

Jak przypomina portal RadioGdańsk.pl, „w Polsce w latach 1944-1956, a więc czasach najgłębszej komuny - liczba straconych na podstawie wyroków sądowych, zmarłych i zamordowanych wyniosła nie mniej niż 50 tysięcy osób, z czego co najmniej kilkanaście tysięcy było skutkiem podjętych przez nich walki i oporu przeciwko komunizmowi”.

O głos w reportażu poproszona została także Magdalena Adamowicz, wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

 

Źródło: radiogdansk.pl, niezalezna.pl

#Aleksandra Dulkiewicz

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo