Jak poinformowała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, w ramach projektu filie i agendy biblioteki będą organizować wydarzenia, których transmisje można będzie obejrzeć w internecie.

„W dzisiejszym świecie nie ma chyba człowieka, który nie wiedziałby, co znaczy słowo ekologia, ponieważ stała się ona nie tylko modą, ale i sposobem na życie wielu rodzin. Przymiotnik ekologiczny jest dziś jednym z powszechniej używanych, ale powstaje pytanie, czy na pewno też rozumianych”

– powiedziała Urbańska.

W założeniu projekt EKOlogika ma rozwijać świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych w taki sposób, by teoria została poparta praktyką. W tym celu zostały przygotowane spotkania autorskie i warsztaty online.

„Będziemy mówili o różnych postawach i przede wszystkim działaniach ekologicznych. Zwrócimy uwagę na konieczność segregacji śmieci, powiemy jak żyć świadomie bez wytwarzania odpadów, poruszymy kwestie marnowania żywności, pokażemy i nauczymy jak samodzielnie wykonać w domu ekologiczne przybory codziennego użytku”

- wyjaśniła Urbańska.

Dodała, że zostanie też poruszony aspekt nadprodukcji ubrań i niszczenia środowiska naturalnego przez przemysł modowy oraz ekologii w sensie „ekociała”, czyli dbałości o ruch i dobrą kondycję. Nie zabraknie również tematów związanych z ekologią w sztuce.

Przedsięwzięcie potrwa do końca tego roku i jest dofinansowane przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.