Pandemia nieodpowiedzialności

  

Pandemia zbiera żniwo – coraz więcej testów potwierdza zachorowania na COVID-19. Polska zbliża się do granicy 100 tys. oficjalnych zakażeń, a eksperci ostrzegają, że bezobjawowych nosicieli koronawirusa może być nawet pięciokrotnie więcej. Wydaje się, że jedynym skutecznym sposobem na powstrzymanie pandemii byłby ponowny nieprawdopodobny obecnie lockdown.

Gdy wprowadzono najbardziej rygorystyczne obostrzenia w marcu, które uprzykrzały życie każdemu z nas, mobilizację i solidarny wysiłek dostrzegano gołym okiem. Z biegiem czasu nauczyliśmy się żyć z wirusem, ale nie brakuje wokół nieodpowiedzialnych jednostek, teorii spiskowych i ruchów antymaseczkowych. Jeśli chociaż kilkaset tysięcy osób nie wierzy w zapewnienia lekarzy i traktuje COVID-19 w kategoriach fikcji, spory wzrost zakażeń jeszcze przed jesienną falą nie może dziwić.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts