Jak mieszają lobbyści od fajek

  

Jeden z papierosowych koncernów uruchomił zastępy lobbystów, którzy mają przekonać Ministerstwo Finansów do wprowadzenia zmian w akcyzie, uderzających w jego konkurencję. Chcą m.in. zwiększenia podatków na wyroby tytoniowe podgrzewane.

Prowadzone przez nich działania są bardzo agresywne. Dlatego resort finansów, objęty ochroną Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na bieżąco aktualizuje listę nazwisk prawników, profesorów, piarowców (byłych polityków i dziennikarzy) czy przedstawicieli firm consultingowych, wykorzystujących bardziej bądź mniej kontrowersyjne metody mające doprowadzić do osiągnięcia celu. W tym gronie wyróżnia się pewien prawnik szczycący się czerwonokrwistym ferrari oraz lobbysta, który na bazarze Różyckiego bez mrugnięcia okiem sprzedałby Pałac Kultury i Nauki wraz z otoczeniem, przekonując, że ma do tego pełne prawo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts