Obrońcy życia w narożniku

  

Groźby studentek medycyny i położnictwa wobec działaczki pro-life, fizyczna agresja na kierowcę pojazdu fundacji Pro – Prawo do Życia czy ostatnio odmowa obsłużenia w warszawskiej burgerowni uczestników Marszu dla Życia i Rodziny z naklejką Stop Aborcji świadczą o narastającej fali agresji oraz przesuwaniu granic tego, na co można sobie pozwolić wobec ludzi broniących życia poczętego.

Działacze, którzy walczą o ochronę życia, są coraz skuteczniej wypychani z przestrzeni publicznej do narożnika. Zwolennicy aborcji stają się medialnymi bohaterami pozytywnymi, którzy kreują się na obrońców praw człowieka, zatroskanych o los kobiet. Tymczasem obraz prawdziwych obrońców praw człowieka jest skrajnie negatywny. Dlaczego tak się dzieje? Presja UE, wpływowy wróg w postaci środowisk LGBT, wymiar sprawiedliwości wydający wyroki niekorzystne dla obrońców życia oraz utrata kontroli nad językiem. Część winy spoczywa na samych organizacjach, ich błędach wizerunkowych, nieroztropnym działaniu, braku umiejętności zjednywania sojuszników. Póki tego nie zrozumieją, przestrzeń publiczna będzie nie do odzyskania.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts